Izraeli kézműves sörök gyakorlatilag nem léteztek az ezredfordulóig. Napjainkban azonban már több mint 100 fajta kapható. Különlegességük, hogy a hagyományos maláta és komló összetevőkön túl helyi alkotóelemeket, például mentát, rozmaringot, datolyát, maracuját, mangót és citromfüvet is tartalmaznak. Ünnepi alkalmakra is készülnek különleges izraeli sörök. Rosh Hashana-kor a legnépszerűbb ízesítés a gránátalma.
Míg a borkészítéshez szükséges szőlő megterem Izraelben, a sör alapösszetevői nem őshonosak. A sörfőzők még a felhasznált vízre is odafigyelnek annak érdekében, hogy valami egyedit alkossanak. Ez sikerült is, hiszen több nemzetközi díjat is nyertek már.
https://www.youtube.com/watch?v=mcTA3gTQS9E&feature=youtu.be
Több mint 100 féle izraeli sör fogyasztható a Beer Bazaar-ban
Izraelben csak 14 liter sört fogyaszt a lakosság éves szinten. Csehországban 150 litert, Németországban 110 litert, Magyarországon pedig 72 litert. Az izraeli sörfogyasztás tehát messze elmarad a nemzetközi élmezőnytől, a kézműves sörök és a népszerű “sör bazárok” azonban még változatosabbá teszik az izraeli gasztronómiát és hozzájárulnak a gazdaság és a turizmus fejlődéséhez.
A “Goldstar” és a “Maccabee” a legnépszerűbb izraeli sörök. A Tempo Beer Industries palackozza őket.
Az első izraeli kézműves sörpalackozó üzem a 2005-ben alapított Dancing Camel. Termékei között kóser sör is található. Már a német piacra is beléptek.
Egy amerikai borász, Danny Nielsen alapította az Isra-Ale-t, melynek legnépszerűbb termékei a ciderek.
A Jem’s Beer Factory-t a Fehér Ház egykori alkalmazottja alapította. Zenés sörbárjai Petah Tikva-ban, Kfar Saba-ban, Ra’anana-ban és Tel-Aviv-ban vannak, a termékei pedig megvásárolhatóak több izraeli városban is.